Google+
02 Eylül 2015 Çarşamba
SON YAZILAR
Anasayfa » Güzellik » Dövme » Kalıcı Dövme » Dövme Nasıl Yapılır
Dövme Nasıl Yapılır

Dövme Nasıl Yapılır

Günümüz standartlarında dövme, otomatik steril dövme makineleri, bitkisel dövme boyaları ile steril bir ortamda yapılmalıdır.

Dövme ucunda iğne bulunan bu iğnelerin içinden bitkisel boya geçen ve bu boyaların deri altına bırakılması vücut üzerine kazınarak yapılan bir işlemdir.

Dilerseniz standartlara uygun dövme nasıl yapılır birlikte göz atalım;

Dövme Nasıl Yapılır

  • Dövme yaptırmadan önce vücutta dövmenin yapılacağı bölge kıldan arındırılmalı mutlaka tıraşlanmalıdır. Dövme yaparken dövme yapılacak bölgenin kıllardan arındırılmasının sebebi dövme makinesinin iğnesinin tıkanmaması ve dövme iğnesinin dövme yapılacak bölgeye devamlı baskı uygulamasını sağlamak içindir. Ayrıca dövme yapılacak bölgeyi tıraş etmek dövmeyi yapacak kişi açısından daha rahat çalışma fırsatı vereceği gibi aynı zamanda yapılan modeli daha rahat gözlemleyebilmesini sağlayacaktır.
  • Dövme yapılacak bölgeyi tıraş ettikten kılları arındırdıktan sonra dezenfekte etmek için özel karışımlar ile bu bölge temizlenir.
  • Bölge temizlendikten sonra transfer sıvısı dökülür. Transfer sıvısı dövme modelini kâğıttan deriye eksiksiz geçirilmesini sağlar.
  • Dövme kopya kağıdına yapılan şekil transfer sıvısı döküldükten sonra vücudun istenilen bölgesine yapıştırılarak o bölgeye geçmesi sağlanır.
  • Model dövme yapılacak bölgeye geçtiğinde dövme makinesi ile istenilen boyalar deriye kazınarak aktarılır.

Hakkında Selda Efil

Selda Efil
Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunu. İşi gereği gününün büyük bir çoğunluğunu bilgisayar ve internet başında geçiriyor. Bilgi birikimi ve deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.

Bir yorum

  1. Dövme nasıl yapılır konusundan çok dövmeciye takıldım. Çok hoş bir çocukmuş :) Her yeri dövme dolu :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>