Ana Sayfa / Genel / Bebek Odası Nasıl Yapılır | Bebek Odası Nasıl Olmalı

Bebek Odası Nasıl Yapılır | Bebek Odası Nasıl Olmalı

Bebekler doğdukları günden itibaren çevreyi çok hızlı bir şekilde gözlemleyip bunları algılamaya çalışmaktadır. İlk zamanlarının büyük bir bölümünü ev hatta kendi odalarında geçirecek olan bebeklerin oda tasarımı onun beyinsel gelişimi için önemlidir.

Bebek Odası

Bebek Odası Modelleri Seçimi Nasıl Yapılır

Bebek odası modellerini oluştururken dikkat edilmesi gereken ve bilinmesi gereken en önemli nokta psikolojik bakış açısıdır. Bebeğinizin bilinç altına yerleşmesini istediğiniz objelerin ve faktörlerin göz önüne alınarak yerleştirilmesi önemlidir. Unutulmamalıdır ki bebekler gördüklerini taklit etme ve bunları örnek almada bütün canlılardan daha yeteneklilerdir. Bu yüzden bizler öncelikli olarak bebeklerinizin geleceklerini göz önünde bulundurarak hareket etmenizi ve bu şekilde bebek odası tasarlamanızı öneriyoruz.

Bebek Odası Mobilyaları Nasıl Olmalıdır

Bebek odalarında dikkat edilmesi gereken en hassas noktaların başında mobilyanın yapımında kullanılan boya ve mobilya alaşımları gelmektedir. Yani kesinlikle ucuz mobilyalar tercih konusu olmamalıdır. Bu yüzden mobilya takımı seçerken hele ki bu bebeğiniz veya çocuğunuz içinse özel yapımı tavsiye ediyoruz. Sağlık ve güven açısından bu bir numaralı etkendir. Şu şekilde düşünmek gerekirse bebeğiniz karyolasını kemirecektir illaki bu gibi durumlarda petrol ürünü gibi malzemeler bebeğinizin sağlığı açısından risk teşkil edecektir.

Bebek Odası Oyuncak Seçimi

Bebek odalarında oyuncaklara kesinlikle yer verilmelidir. Çocuğunuz genellikle ilgi eksikliği duyduğunda ve tek kaldığında ağlama gereği duyar. Bunun olmaması için çeşitli ona zarar vermeyecek oyuncakların bebek odası içerisinde olması önemli ve gereklidir. Bu oyuncakların erişimi kolay olmadır. Örnek olarak bebek beşiğinde en az 2 yada 3 parça bez olmak kaydıyla oyuncak bulunabilir. Beşik dışında ve yerlerde odayı bebeğe güzel gösterecek oyuncaklarla süslemek onların daha mutlu olmasını ve çevreyi daha meraklı gözlerle incelemesini sağlayabilir.

Tüm bebek odası konularında çok daha fazla bilgiye CKN Mobilya adlı firmanın internet sitesi olan http://www.cknmobilya.com/bebek-odasi-modelleri.aspx adresinden ulaşabilirsiniz.

Yazar Tayfun Akçay

4 Yorumlar

  1. bu güzel ve bi o kadarda yararlı yazınız için teşekkürler

  2. Renkli ve bol çeşitli oyuncaklara yer vermek çok önemli bencede

  3. Gerçekten Güzel Bir Makele Olmuş Bir Çok Yeni Anne Adaylarına Faydası Dokunacagına İnanıyorum ve kendi eşimede buradan faydalanabilecegi hakkında ısrar ettım ve birkaç özelligi denedı ve denedıgı için çok mutlu bu tür bilgileri daha sık paylaşırsanız tüm anne ve anne adaylarına yardımcı olacagınıza inanıyoruz

  4. Sitenizj cok begendim ve cok faydali buldum bana cok faydasi dokundu basarilarinizin devamini dilerim iyi calismalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir